Cyklistika môj život

Na konci sezóny 2012 sme vyspovedali dvoch slovenských profesionálnych cyklistov: Johanna Schwabika a Mateja Jurča. Ako sú spokojní so svojimi výsledkami, kde budú pôsobiť v budúcej sezóne, či aká je ich obľúbená trasa tréningu sa dozviete v jednotlivých rozhovoroch.

Johann Schwabik Matej Jurčo

Pani Foxová (vpravo) s dcérou

Našu pozornosť upriamujeme aj na ľudí so zdravotným postihnutím či prežívajúcich jeseň svojho života, ktorí si za spoločníka si vybrali práve bicykel.


Pani Foxová žijúca takisto v Liptovskom Hrádku prišla ku nám s požiadavkou skonštruovania trojkolesového bicykla, ktorý by jej umožnil využívať svoj bicykel aj naďalej vo vyššom veku. Prianie sme jej splnili.


V uplynulom roku sme poslúžili opravou a úpravou bicyklov aj ďalším seniorom, aby mohli zostať aktívni čo najdlhšie.

Manželia Karabínovci

Manželia Karabínovci z Liptovského Hrádku sú na Liptove a okolí nieším výnimočným. V pomerne úctyhodnom veku presedlali zo svojich klasických bicyklov na jeden spoločný tandem a už niekoľko rokov ťahajú jeden prevod na zhruba 50 km vzdialenostiach po liptovskom regióne aj mimo neho. Okrem toho sú aj aktívnymi členmi športového klubu Tatranské orly.

Ivan Šobáň

Bicyklovanie pomáha dosahovať zdravým športovcom vytúžené úspechy. Trom telesne postihnutým Liptákom zase nádej a aspoň čiastočné prinavrátenie sa medzi zdravých. Rozhovor s nimi prinášame v nasledujúcom videu.Autor videa: Ľubor Patsch

V júni 2015 sa uskutočnila charitatívne podujatie DajDalovi s cieľom zakúpenia špeciálneho bicykla pre Dalibora. Dozvedieť sa viac >


Cyklistika – Váš život

Pomáha Vám bicykel žiť Váš život plnohodnotnejšie alebo poznáte niekoho, kto nedá na tento dopravný prostriedok dopustiť? Podeľte sa a inšpirujte aj ostatných.


Kontakt

MILAN JURČO

Hradná 343,
033 01 Liptovský Hrádok
Slovensko


(+421) 905 451 755


Povedali nám o cyklistike

Anton Kašička

Cyklotrasy, ochrana životného prostredia v mestách zvyšovaním podielu jazdy na bicykloch ....
Účasť štátu na rozvoji všeobecnej cyklistiky .
Mám 80 rokov a stále jazdím ....

Anton Kašička
Nitra


Špeciálne bicykle

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.