19.05.2014 12:00

Leto na Bike Liptove

Prašná cesta z vysokohorského strediska Jasná v Nízkych Tatrách až pod vrchol Chopku bola vytvorená v roku 2012 za účelom výstavby novej lanovky, ktorá spája strediská Jasná a Srdiečko resp. lyžiarske svahy Chopok Sever – Juh. Fotoreportáž zo stúpania, Kráľovej hole, ďalšie tipy na jazdu, podujatia či minerálne pramene čakajú nielen na Liptákov práve tu.

Podbanské

Ďalej sa napr. koncom júla, tak ako po minulé roky, opäť vydá niekoľko stoviek cyklistov na 200 km trať okolo Vysokých Tatier – Tatry Tour (pozrieť podujatia).

PribylinaChopok

Cyklistika na Liptove očami primátorov a riaditeľov škôl

Môj športový obchod na YouTube
Na YouTube nájdete milióny videí, ale len niekoľko z nich propaguje Liptov a Slovensko.


V lete privítame 200 milionov divákov

Začiatkom augusta upriamia milióny televíznych divákov pozornosť na profesionálne cyklistické preteky Okolo Poľska, ktoré povedú cez Liptov.

 

Po TANAPe na bicykli

Portál MTBiker.sk medzi prvými propagoval v roku 2013 nasledujúce video — zozjazdovanie Kriváňa na bicykli

 

či obdobnú jazdu v Západných Tatrách.

Tohtoročné leto zrejme ukáže, kto ďalší sa nechal inšpirovať. Každopádne, vo Vysokých Tat rách budú opäť pripravené aj trasy pre pohodičkárov“. Napomôže tomu aj nová mobilná aplikácia s cykloturistickými trasami pre iOS alebo Android.

Cyklotrasy Vysoké Tatry

 

EUROMEET

Jeseň 2013 patrila medzinárodnému podujatiu Nature & Sport EUROMEET, ktorý sa uskutočnilo v Liptovskom Mikuláši začiatkom októbra. Podobné konferencie sa už nebudú tak skoro opakovať, avšak, boli by prínosom pri budovaní cyklistického raja na Liptove. Viac

—————

Späť


Moje leto

Aké bolo vaše leto na bicykli? Aký máte názor na jazdenie v chránených územiach (TANAP, NAPANT,…)?


Infoservis

21.06.2018 12:00

Cycling-Sport prechádza na nový e-shop

Cycling-Sport prechádza na nový e-shop. Z tohto dôvodu súčasný e-shop www.JurcoSport.com bude nahradený novým na adrese www.JurcoSport.sk. Niekoľko mesiacov zákazníkom bude umožnené nakupovať v oboch...

Celý článok

—————

04.06.2018 12:00

Okolo Slovenska 2018

Posun termínu z júna na 12. – 16. september 2018, aj účasť World tímov. To sú dve významné charakteristiky, ktorými sa do histórie zapíše 62. ročník našich najvýznamnejších cyklistických pretekov...

Celý článok

—————

04.06.2018 12:00

Návštevníci Liptovského Hrádku si budú môcť bezplatne požičať bicykle

Liptovský Hrádok 3. júna (TASR) – Spojenie športovej aktivity so spoznávaním okolia Liptovského Hrádku by od leta mala zabezpečiť bezplatná požičovňa bicyklov. Miestni mestskí policajti prišli...

Celý článok

—————


Kontakt

MILAN JURČO

Hradná 343,
033 01 Liptovský Hrádok
Slovensko


(+421) 905 451 755


 

Kedže videá boli vytvorené na území Tatranského národného parku (TANAP), kde vládne prísny zákaz jazdy na bicykli obzvlášť po turistických chodníkoch, rozpútalo to rozsiahle diskusie o „legálnosti“ vytvárania a zverejňovania fotografií a videí s podobným obsahom. Tohtoročné leto rozpúta opäť podobné diskusie.


Bicykle na Liptov

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Hore-dole po Liptove sa mohli cyklisti zviesť Cyklo & Aqua Busom v období 1.7. — 8.9.2013. Premával z aquaparku Tatralandia na Podbanské, do Vlkolínca či Jasnej. Po zakúpení regionálnej karty v niektorom z ubytovacích zariadení alebo v regionálnych strediskách Vás zviezol zadarmo. Avšak, kvôli nízkej rentabilite a nezáujmu túto službu v roku 2014 už nebude možné využiť.