21.06.2014 16:00

Cyklistické preteky Okolo Srbska

LogoPOŽAREVAC. Misia na povodňami postihnutý Balkánsky polostrov čakala počas uplynulého víkendu slovenských cyklistov z Dukly Trenčín Trek vrátane Mateja Jurča. Pôvodne 6-etapové preteky zaradené v kategórii UCI 2.2 Europe Tour sa kvôli živelnej pohrome nepriazni skrátili na 3 etapy (123, 224 a 82 km) v roku 75. výročia od založenia podujatia.

Pódium

V celkovom hodnotení obstáli do top 20 až traja Slováci: 12. M. Kováč (+ 46´´), 15. M. Jurčo (+1´11´´)  a Ľ. Malovec (+1´12´´). V súťaži tímov obsadilo slovenské družstvo 5. miesto (+1´28´´), v bodovacej súťaži M. Jurčo 21. miesto.

3. etapa

Profil etapyBELEHRAD. Posledná, len 82 km etapa vedúca do hlavného mesta Belehrad vyvrcholila záverečným stúpaním. Slovenskí cyklisti podali vynikajúci tímový výkon, keď sa až štyria z nich umiestnili do 25. miesta na čele s Marošom Kováčom na 5. mieste. Kompletné výsledky v tabuľke.

2. etapa

Cieľ

Profil etapyRUMA. Profilom zaujímavá, až 230 km etapa s úvodnými 190 km roviny a záverečným stúpaním a zjazdom priniesla príznačné výsledky. Vyše 110 členný pelotón cyklistov sa na kopci potrhal na desiatky menších skupín. Rozhodujúci únik vytvorila 7-členná skupina, ktorá si vytvorila náskok takmer 40 sekúnd pred 8-člennou skupinou už s Marošom KováčomMatej Jurčo a Ľuboš Malovec prišli so stratou 1´02´´. Jurčo počas etapy bodoval na rýchlostnej prémii v Novom Sade čím získal časovú bonifikáciu 1 sekundy.

V celkovom hodnotení nastali po dnešnej vzrušujúcej etape veľké zmeny. Z 50. miesta na 14. miesto poskočil M. Kováč (+46´´). Jurčo sa prepadol z 15. miesta na 24. miesto (+1´11´´). Za zmienku takisto stojí aj celkové 7. miesto slovenského družstva v súťaži 24 tímov, ako aj Jurčove 15. miesto v bodovacej súťaži. Kompletné výsledky v tabuľke.

1. etapa

Cieľ

Profil etapyPOŽAREVAC. Napriek členitej trati sme v cieli videli hromadný špurt 70-člennej skupiny. Spomedzi slovenských cyklistov skončil najvyššie Matej Jurčo (Dukla Trenčín Trek) na 15. mieste. Kompletné výsledky v tabuľke.

Zdroj: Wikipédia, Oficiálna stránka pretekov