Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike :: Limburg

začiatok vysielania 14:00 13:00
disciplína časovka jednotlivcov preteky s hromadným štartom
kategória muži elite muži elite
dĺžka trate 45,7 km 267 km
štartujú Jurčo, Velits P. Jurčo, Velits P., Velits M., Sagan P., Sagan J., Kováč

Slovenská reprezentácia dnes vynaložila na MS v holandskom Limburgu na 267 km trati všetko pre úspech jediného pretekára – Petra Sagana. Peter pretavil podporu do skvelého 14. miesta, keď prišiel do cieľa v pomerne veľke skupine favoritov, ktorej ušli v záverečnom stúpaní 3 km pred cieľom len štyria pretekári, ktorí si rozdelili medaile. Zo šestice Slovákov preteky dokončili len Sagan a Jurčo, ktorý prišiel do cieľa s takmer deväťminútovou stratou na 91. mieste. Pre Sagana je to po vlaňajšom 12. mieste, ktoré je doteraz najlepší slovenský výsledok na MS, ďalší krásne umiestnenie.

Priebeh pretekov bol zhruba na 220 km poznačený pádom v hlavnom pelotóne, kde sa, našťastie, iba s časovou ujmou ocitol aj Matej. Slováci takticky príliš neexcelovali, keď im počas pretekov ušli 2 významné skupiny. Vďaka pomoci silných krajín (Belgicko, Holandsko) boli úniky včas zlikvidované, čo nám nahrávalo do karát. Víťazný Belgičan Gilbert vyhral vďaka podpore skvelého tímu, skvelej taktiky a famózneho nástupu v stúpaní 3 km pred cieľom.

Chlapcom gratulujeme!

V nedeľu, 23.9 2012 budú od 13:00 na Matejovej stránke k dispozícii aktuálne informácie z trate pretekov s hromadným štartom na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike. Podrobnejšie informácie o pretekoch nájdete TU.

—————

Späť

Časovka jednotlivcov

Matej Jurčo obsadil na Majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v časovke jednotlivcov 30. miesto