28.06.2015 12:00

Skvelý tandem Pavol Bukovác a Lucia Janečková držal opraty 35. krosu v Horných Orešanoch

Štart hlavného pelotónu na štadióne TJ Iskra Horné Orešany

HORNÉ OREŠANY. Po Behu olympijského dňa v Trnave, ktorý sa stal korisťou 10-člennej miešanej štafety domácej Základnej školy na Ulici Kornela Mahra a v hlavných pretekoch dospelých rovnako trnavského tandemu Lukáš Záhorec (AŠK Slávia) - Katarína Remišová (Fešák Team), pokračovalo bežecké dianie v Trnavskom okrese v sobotu 27. júna Memoriálom Františka Hečku v Horných Orešanoch.

Sú dni, keď kondičný beh má sviatok. V Horných Orešanoch, dedine na úpätí Malých Karpát, tomu tak bolo cez poslednú júnovú sobotu. Na útulnom futbalovom štadióne TJ Iskra rozložili svoj usporiadateľský stan mladí nadšenci džogingu z BK Viktoria.
Ich zásluhou dostal zelenú tridsiaty piaty diel vytrvalostného behu Cez Hornoorešianske vŕšky. V úvode leta 1980 ho založila trojica F. Hečko, J. Lieskovský a V. Brestovanský. Zatiahnutá obloha teraz na chvíľu pohrozila dažďovým prstom, no počasie sa napokon umúdrilo. Akoby nechcelo pokaziť radosť z nádherného bežeckého divadla s poradovým číslom tridsaťpäť. Záujem o zdolanie vyše desať kilometrov dlhého okruhu prejavilo rekordných 329 mužov, žien, juniorov a junioriek. Nepodarilo sa to iba jednej debutantke. Najcennejšie šerpy si po dlhých sólach odniesli úspešní vytrvalci Pavol Bukovác (už roky koketuje aj s orientačným behom) a Lucia Janečková. Najmä čas 20-ročnej víťazky ženskej konfrontácie má punc vysokej kvality.
Tiež na štart sprievodných kategórií dievčat a chlapcov prišlo doteraz nevidené mračno detvákov. Usporiadateľskému tímu velil Vladislav Blažo.

„Máme radosť z nových účastníckych rekordov, počnúc deťmi predškolského veku a končiac striebrovlasými sedemdesiatnikmi,“ prezradil riaditeľ pretekov. „Atmosféra takýchto sympatických vidieckych stretnutí telovýchovnej rodiny mi imponuje. Hornoorešianske vŕšky patria medzi moje bežecké srdcovky,“ doplnil ho 78-ročný trnavský nestor Pavel Selecký.

Memoriál Františka Hečku 2015

Veru, usporiadateľská réžia išla ako po masle. Aj zásluhou elektronického časomeru, ktorý využili v Horných Orešanoch premiérovo.
A keď večerný súmrak zahalil krajinu do tmavého súkna, dostala priestor  tanečná veselica. Spestrila ju tradičná súťaž silákov. Tiež s veľkým ohlasom diváckej kulisy.
Stručný pohľad do výsledkových listín masového behu Cez Hornoorešianske vŕšky / Memoriálu Františka Hečka 2015, muži (10,3 km): 1. Pavol Bukovác (portál Beháme.sk, 35:53 min), 2. Slavomír Košík (Považan Pruské, 36:09), 3. Marek Hladík (PROefekt Bratislava, 37:18); ženy (10,3 km): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislava, 40:41 min), 2. Barbora Brezovská (Trenčín, 43:20), 3. Martina Čibová (SHEruns, 44:29).

O týždeň neskôr, v sobotu 4. júla o 17.00 h, dostane priestor ďalšie tradičné bežecké podujatie v Trnavskom okrese, 38. ročník cestného behu Špačinský trojuholník (10 km).

Autor: J. Lieskovský, foto: M. Országhová

—————

Späť


Reportáže Jaroslava Lieskovského

12.03.2016 12:00

Osemdesiatročný Vladimír Selčan z Trnavy sa ešte stále venuje cyklistickým súťažiam

Najstaršiemu slovenskému pretekárovi na dvoch kolesách, zavarskému rodákovi, obdivne učaril svet úzkych galusiek i v dôchodcovskom veku. Vladimír Selčan s manželkou Teréziou, ktorá má...

Celý článok

—————

28.06.2015 12:00

Skvelý tandem Pavol Bukovác a Lucia Janečková držal opraty 35. krosu v Horných Orešanoch

HORNÉ OREŠANY. Po Behu olympijského dňa v Trnave, ktorý sa stal korisťou 10-člennej miešanej štafety domácej Základnej školy na Ulici Kornela Mahra a v hlavných pretekoch dospelých rovnako...

Celý článok

—————


Kontakt

MILAN JURČO

Hradná 343,
033 01 Liptovský Hrádok
Slovensko


(+421) 905 451 755


Odporúčame

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.